Henno ja Jüri Arraku fragmendid freskomaalist “Hommik”

Henno ja Jüri Arraku fragmendid freskomaalist. 70×58 x2 cm metallkarkassil. Sign 1963

Endise Kopli kino “Rahu”freskomaal “Hommik” 1963 17×4,4 m (u 74 rm)

1963. aastal maalis tuntud monumentalist ja staažikas monumentaalkunsti õppejõud, peamiselt vitraažikunstnikuna nime teinud Dolores Hoffmann Eesti Riikliku Kunstiinstituudi diplomitööna vastvalminud “Rahu” kinno hiiglasliku freskotehnikas maali “Hommik”. Prototüüpidena on ta paigutanud töösse oma sõbrad ja põlvkonnakaaslased, näiteks vennad Arrakud. Samas on kujutatud ka Hemingway´d, kes oli tolle aja noorte iidol ja guru.

2019. aastal lammutatakse endine  kinohoone. Koos hoonega hävineb ka võimas monumentaalkunsti teos. Kokkuleppel töö autori, hoone omaniku ja muinsuskaitsega demonteerivad Eesti Kunstiakadeemia tudengid osa freskot tema praegusest asukohas ning soov see eksponeerida uues keskuses, mis aga ei teostunud. Lõigatud ja eemaldatud fragmendid freskomaalist ekponeeriti EKA galeriis 2019 aastal ja on hoiul.

Nüüd on võimalik paari mälukillu omanikuks saada ka Sinul. Müüki tulevad Henno ja Jüri Arraku portreed. Kuna need on muinsuskaitse all peab uus omanik registreerima ja olema valmis neid  vajadusel andma näitustele.

 

 

  • Hind: kokkuleppel€
  • ID: 40209

Kasutame küpsiseid, et parendada kasutajakogemust. Sirvides meie veebilehel edasi nõustute küpsiste kasutamisega.

Loe lisaks